دانش یاب – خدمات جامع دانشجویی

راه‌اندازی صندوق پژوهش و فناوری امیرکبیر

مدیر مرکز خدمات فناوری و تجاری سازی دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: با همت معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر و ماموریتی که در خصوص تاسیس صندوق پژوهش و فناوری تعریف کردند، از حدود یک سال قبل مقدمات ایجاد صندوق پژوهش و فناوری آماده و مذاکرات به منظور انتخاب سهامداران بخش خصوصی آغاز شد.

به گزارش ایسنا، دکتر حسین خالقی با اعلام این خبر اظهار کرد: بر طبق مصوبه کارگروه صندوق‌های پژوهش و فناوری، در تاریخ اول اردیبهشت سال جاری مصوبه تاسیس صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر اخذ شده و مجوز راه‌اندازی این صندوق نیز به زودی صادر خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: صندوق پژوهش و فناوری امیرکبیر یک صندوق ۱۰۰ میلیارد ریالی خواهد بود که در این صندوق به جز دانشگاه، چند شرکت معتبر از بخش خصوصی سهامدار هستند و سهم دانشگاه در این صندوق ۳۴ درصد است.

مدیر مرکز خدمات فناوری و تجاری سازی دانشگاه صنعتی امیرکبیر افزود: صندوق پژوهش و فناوری امیرکبیر یکی از بازوهای مدیریت فناوری و توسعه نوآوری و مرکز خدمات فناوری و تجاری‌سازی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، جهت حمایت از طرح‌ها و ایده‌های فناورانه دانشگاه خواهد بود و راه‌اندازی این صندوق به تکمیل فرآیند تجاری‌سازی و تبدیل ایده به محصول و ورود محصولات به بازار کمک خواهد کرد.

دکتر خالقی اظهار کرد: بر اساس اساسنامه صندوق‌های پژوهش و فناوری، صندوق پژوهش و فناوری امیرکبیر می‌تواند فعالیتهای متنوعی از جمله ارائه تسهیلات به‌صورت وام، سرمایه‌گذاری در طرح‌های فناورانه، لیزینگ و صدور ضمانت‌نامه را انجام دهد.

بر اساس اعلام دانشگاه امیرکبیر، وی افزود: این صندوق همچنین می‌تواند به عنوان کارگزار ارگان‌های دولتی عمل کند که از جمله آن تسهیلات و اعتباراتی است که از طرف صندوق نوآوری و شکوفایی به شرکتهای دانش‌بنیان ارائه می‌شود.

منبع: ایسناhttps://www.isna.ir/news/99022216085/

ایمان گلپور

  قوانین ارسال دیدگاه

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
  دیدگاه‌ها

  *
  *